MANİSA (İGFA) – İçme suyu ihtiyacının neredeyse tamamının yer altı sularından karşılandığı Manisa’da küresel ısınma ve iklim değişikliği nedeniyle sondaj kuyularındaki su seviyeleri kritik noktalara inmesine rağmen, Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kesintisiz içme suyu sağlamak adına çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, vatandaşlara daha kaliteli ve kesintisiz hizmet sunabilmek için il genelinde çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında, İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından Alaşehir ilçe merkezine bağlı Dağhacıyusuf mahallesine içme suyu temin eden sondaj kuyusuna güneş enerji sistemi kuruldu. Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı ekiplerince de kurulan güneş enerjisi panelinin elektrik bağlantıları yapılarak sondaj aktif hale getirildi. Yürütülen çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanı Kemal Anaç ise, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları noktasında il genelinde vatandaşlarımıza kesintisiz içme suyu sağlamak adına çalışmalarımızı en iyi şekilde sürdürüyoruz. Alaşehir ilçemize bağlı Dağhacıyusuf mahallemizde elektrik hattı bulunmayan sondaj kuyumuza güneş enerji sistemi kurarak faaliyete geçirdik. Güneş enerji sistemiyle elde edilen elektrik ile ekiplerimiz gerekli çalışmaları yaparak sondajımızı devreye aldı” dedi.
Related Posts
CHP Lideri Özgür Özel İzmir Mendres’te Halk Buluşması Gerçekleştirdi
Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Özgür Özel, İzmir Mendres’te halk buluşması gerçekleştirdi. Özel, burada yaptığı konuşmada, çiftçilerin ve emeklilerin yaşam şartlarının zorlaştığını belirterek, 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde halkın tepkisini göstereceklerini söyledi. Ayrıca, CHP Menderes Belediye Başkan Adayı İlkay Çiçek’in projelerinden bahsetti.
Muğla Şahidi Ortaokulu, Erasmus+ KA210 projesi kapsamında Polonya’da hareketlilik gerçekleştirdi
Muğla’nın Menteşe ilçesinde bulunan Şahidi Ortaokulu, Erasmus+ KA210 projesi kapsamında Polonya’da ilk hareketliliği gerçekleştirdi. 3 öğrenci ve 2 öğretmen, Polonya’da STEM ve robotik eğitimi aldı. Proje, STEM ve robotik eğitimi ile öğrencilerin dijital becerilerini geliştirmeyi, dezavantajlı çocukların motivasyonlarını artırmayı ve 21. yüzyıl becerilerini STEM yoluyla geliştirmeyi hedefliyor.
Fenerbahçe harekete geçti. UEFA ve FIFA’yı topa soktu
Yaşanan skandallar sonrası alınacak aksiyonları tartışmak üzere kongre üyelerini toplantıya çağıran Fenerbahçe’de olağanüstü genel kurul toplandı. Ülker Stadyumu’nda düzenlenen Olağanüstü Genel Kurul’da Ali Koç açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında …